3. Zimski turnir u malom fudbalu

objavljeno u: Vesti | 0

Sportski savez opštine Veliko Gradište po treći put zaredom je organizovao turnir u malom fudbalu. Učestvovala je 21 ekipa koje su bile podeljene u 4 grupe. Posle odigranih 53 utakmica , gde je viđen odličan fudbal, dobili smo i pobednika turnira FK  VGSK iz Velikog Gradišta.

U polufinalnim utakmicama viđen je odličan fudbal koji je zadovoljio publiku koja je došla u velikom broju.

Prvu polufinalnu utakmicu odigrale su ekipe Mladosti iz Biskuplja i Sirakova, a pobedu je odnela ekipa Sirakova sa 3:2 i plasirala se u finale.

Drugi polufinalni meč je odigran između ekipa VGSK i ekipe Prijatelja, a VGSK rutinski došao do pobede od 6:1.

U utakmici za bronzanu medalju, sastale su se ekipe Prijatelja i Mladosti iz Biskuplja. U dosta izjednačenoj igri prvi do vođstva dolaze Prijatelji i odlaze na odmor sa minimalnom prednošću od 1:0. U nastavku utakmice iskusni Biskupljanci stežu obruč oko gola Prijatelja i dolaze do izjednačenja sredinom drugog poluvremena što je bio i konačan rezultat utakmice i pristupilo se izvođenju penala. Smireniji i srećniji su bili igrači Prijatelja i tako dolaze do bronzane medalje.

U velikom finalu između VGSK i Sirakova, pred prepunim tribinama, viđen je zaista fantastičan meč. U dosta tvrdoj utakmici Vgsk dolazi do vođstva, ali Sirakovo ekspresno izjednačuje. Posle toga Sirakovčani imaju 3 kaznena udarca koja ne koriste i usledila je kazna Gradištanaca za vođstvo od 2:1 na poluvremenu.. Ekipa Sirakova je od starta drugog poluvremena napala Gradištance, što su oni iskoristili i brzim kontranapadima uspevaju da povećavaju vođstvo do konačnih 7:2.

VGSK je sasvim zasluženo osvojio turnir, pokazao da su najspremnija ekipa i prikazao je na kraju najviše na ovom turniru, odigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije.

Pehare i medalje uručili su predsednik opštine Dragan Milić,  direktor JUSC Saša Branković i predsednik SSOVG Miodrag Živković.